dokumenty szkoły

sport szkolny

z życia szkoły

© 2012 by WM

międzyszkolnY konkurs  „Wiedzy o Gospodarce”
(28.05.2012)

28 maja 2012 trzyosobowa reprezentacja uczniów naszego gimnazjum: Marta Tesz, Lawinia Napiontek i Emilia Gaweł pod opieką nauczyciela wiedzy o społeczeństwie p. Pawła Góreckiego wzięła udział już w VIII edycji międzyszkolnego konkursu "Wiedzy o Gospodarce" zorganizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Grudziądzu , w którym honorowy patronat w tym roku objął poseł Tomasz Szymański.
     Konkurs składał sie z trzech etapów: 40-minutowego testu, który każdy z uczestników rozwiązywał osobiście. Następnie najlepsza dziesiątka wyłoniona po pierwszym etapie uczestniczyła przy udziale publiczności w rywalizacji przypominającej teleturniej "Jeden z dziesięciu" aż do pozostania „na placu boju” trójki finałowej, która walczyła ze sobą o zwycięstwo.

Po pierwszym etapie ogłoszono wyniki drużynowe: nasze gimnazjum zajęło drugie miejsce (!!!) oraz dziesiątkę, wśród której znalazła się Marta Tesz (drugi najlepszy wynik punktowy po teście) i Lawinia Napiontek (trzeci najlepszy wynik). W wyniku rozgrywki finałowej , polegającej na dwóch turach pytań obowiązkowych i następnie wzajemnym wyznaczaniu się do odpowiedzi celem eliminacji do ścisłej trójki zakwalifikowała się Marta Tesz. Na nieszczęście dla niej miała dwójkę przeciwników z tej samej szkoły, których taktyka polegała na wyeliminowaniu najpierw Marty, a potem rozgrywki o zwycięstwo między sobą.
     Ostatecznie Marta Tesz zajęła trzecie miejsce w Konkursie „Wiedzy o Gospodarce”, w konkursie obejmującej niełatwą, ale jakże ważną tematykę ekonomiczną. Lawinia Napiontek zajęła pozycję tuż za podium. Nagrody i dyplomy wręczał osobiście sam poseł RP Tomasz Szymański.

Był to mile spędzony czas i tu ukłon w stronę organizatora konkursu za sprawna organizację i sympatyczną atmosferę, a laureatce i uczestniczkom szczere gratulacje i podziękowania za udział i przygotowania do konkursu.

Paweł Górecki