dokumenty szkoły

© 2012 by WM

Dzień Dobrych Uczynków
(19.05.2012)

Szkolne Koło Caritas po raz drugi zorganizowało dzień propagowania dobrych czynów na rzecz drugiego człowieka i środowiska. W ten sposób dołączyliśmy do wielu szkół zaangażowanych w akcje Fundacji Ekologicznej Arka (www.fundacjaarka.pl).
     Uczniowie wszystkich klas naszego gimnazjum wykonali plakaty zachęcające do miłości braterskiej. Chętni na przerwach wpisywali podziękowania za doznane dobro do Księgi Dobrych Uczynków. Oto niektóre z nich:
  „Dziękuję mojemu przyjacielowi za piękne bzy.”
  „Dziękuję moim kochanym przyjaciółkom za to, że zawsze mnie wspierają, pocieszą    i potrafią postawić do pionu. Również dziękuję całej szkole i nauczycielom za ciężki
   i lekkie dni przez te całe 9 lat.”
     Uczennice Szkolnego Koła Caritas chodziły po szkole i osiedlu z puszkami, z których można było wylosować karteczkę z propozycją wykonania dobrego czynu.
     Dużą radość sprawił uczniom klas drugich i trzecich gimnazjum integracyjny taniec belgijski, który wykonywali tego dnia kilka razy na przerwach.
     Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tego dnia. Mam nadzieję, że zaowocuje on większą wrażliwością  na co dzień wobec potrzeb bliźniego i środowiska.