dokumenty szkoły

sport szkolny

z życia szkoły

© 2012 by WM

Sukces ucznia gimnazjum !!!
Mateusz Figura – laureatem IX Regionalnego Konkursu
Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym !!!
(15.03.2012)

15 marca 2012 r. Mateusz Figura wziął udział, pod opieką p. Pawła Góreckiego, w etapie wojewódzkim IX Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i został laureatem IX Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, i dzięki temu sukcesowi będzie zwolniony z części egzaminu gimnazjalnego !!! Osiągnięcie Mateusza jest wyjątkowe nie tylko z faktu, że jest pierwszym laureatem Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym w historii naszego gimnazjum, ale również dlatego, że jest pierwszym uczniem, który posiada dwa tytuły laureata w dziejach naszego gimnazjum (jeszcze z biologii). Poza tym jest jedynym tegorocznym laureatem tego konkursu z Grudziądza !!! W etapie wojewódzkim brało udział 70 uczestników z całego województwa, a laureatami zostało tylko 13 gimnazjalistów, co świadczy o stopniu trudności konkursu. Należy podkreślić, że Regionalny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym z uwagi na zakres sprawdzanej wiedzy jest konkursem bardzo trudnym, który wymaga od ucznia opanowania materiału mocno wykraczającego poza materiał nauczania wiedzy o społeczeństwie, wymaga przestudiowania kilku ustaw napisanych trudnym prawniczym językiem. Poza sprawdzaniem wiedzy w formie testu etap finałowy składał się jeszcze z części praktycznej, polegającej na prezentacji ustnej w Sali Sesyjnej Sejmiku Wojewódzkiego w obecności licznej publiczności, w tym Pani Przewodniczącej Sejmiku i Radnych Sejmiku, którzy oceniali wystąpienia.

Wielkie gratulacje Mateusz !!!

Pozostaje mieć nadzieję, że Twój przykład znajdzie naśladowców w kolejnych latach !!!

Przed konkursem

Przed testem

Podczas publicznej prezentacji... i po

Po konkursie, w sali Sejmiku