dokumenty szkoły

sport szkolny

z życia szkoły

© 2012 by WM

Certyfikat Szkoły Budującej Wrażliwość Społeczną za rok 2011 (12.2011)

Nasze gimnazjum otrzymało Certyfikat Szkoły Budującej Wrażliwość Społeczną za rok 2011. Jest to dla nas wielki zaszczyt i radość oraz wyraz uznania dla naszego zaangażowania w akcję "Warto być bohaterem" . W tym roku Szkolne Koło Caritas po raz trzeci włączyło się do tej akcji, która organizowana jest przez Caritas Diecezji Toruńskiej. To wyróżnienie jest dla nas szczególne, tym bardziej, że przypada w kończącym się już roku wolontariatu i otrzymaliśmy je w krótko przed Międzynarodowym Dniem Wolontariatu, który od 1985 r. obchodzony jest 5 grudnia.

Dziękujemy aktualnym członkom Szkolnego Koła Caritas, członkom seniorom, czyli absolwentom naszego gimnazjum, którzy byli w kole oraz wolontariuszom z poza koła, którzy bezinteresownie poświęcali  swój czas i energię w służbie ludziom potrzebującym.

W związku z kończącym się rokiem wolontariatu pragniemy przypomnieć na czym on polega i zachęcić do pracy na rzecz drugiego człowieka.
    "Wolontariat to dobrowolna, świadoma i bezpłatna działalność na rzecz innych, wykraczająca poza więzi koleżeńsko-rodzinne" (definicja wg Centrum Wolontariatu). W 202 Szkolnych Kołach Caritas na terenie diecezji toruńskiej działa ponad 5 000 osób - są to wolontariusze ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy na co dzień pomagają potrzebującym, organizują wydarzenia artystyczne, integracyjne, włączając się w działania na rzecz szkoły, parafii i środowiska.
    "Wolontariusze swoją bezinteresownością wychowują nas do miłości bliźniego, która każe zapominać o sobie. Są czytelnym znakiem ewangelicznej troski o każdego człowieka, której wzór zostawił nam sam Chrystus".

Zainteresowanych odsyłamy do stron: www.torun.caritas.pl i www.wolontariat.org.pl