Indywidualne Mistrzostwa Grudziądza w LEKKIEJ ATLETYCE
(22.05.2011)

Dnia 23.05.2011 r odbyły sie Indywidualne Mistrzostwa Miasta Grudziądza w L.A.
    Uczniowie naszej szkoły odnieśli znakomite sukcesy.
    W biegu na 300 m złoty medal zdobył Paweł Piórkowski osiągając najlepszy swój czas, który jest jednocześnie rekordem Grudziądza 37,89 s.
    W skoku w dal złoty medal zdobył Dawid Matus skacząc na odległość 5,81 m.
    Sporą niespodziankę sprawił Jakub Ossowski, który startował w biegu na 100 m. Nasz sprinter wygrał swój bieg eliminacyjny, co dało mu awans do finału B. W finale Jakub zwyciężył pokonując faworyzowanych przeciwników.
    Na zakończenie mistrzostw odbyła sie "sztafeta szwedzka". Nasi uczniowie, którzy tydzień wcześniej zostali wicecemistrzami w sztafecie 4 x 100 m tym razem wystartowali w sztafecie szwedzkiej, która charakteryzuje sie tym, że pierwszy zawodnik pokonuje 400 m, drugi 300 m, trzeci 200m, a czwarty 100 m. Chłopcy ponownie powtórzyli sukces sprzed tygodnia i zajęli drugie miejsce, przegrywając nieznacznie ze sztafetą Gim 7.
    Ponadto Dawid Matus i Paweł Piórkowski zakwalifikowali się na Mistrzostwa Województwa w L.A. które odbędą sie 31.05.2011 w Świeciu.

GRATULUJEMY!!!
I TRZYMAMY KCIUKI!!

Robert Meller

Paweł Piórkowski - na wirażu, na ostatniej prostej, zwycięzca

Sztafeta - Paweł na pierwszej zmianie, szczęśliwi na mecie

Skok w dal - Dawid Matus w najdłuższym skoku, na chwilę przed wręczeniem dyplomu, na podium