dokumenty szkoły

sport szkolny

z życia szkoły

© 2011 by WM

Sukces w międzyszkolnym konkursie "Wiedzy o gospodarce"
II miejsce indywidualnie Dominiki Nowackiej !!!
(20.05.2011)

Podobnie jak w latach ubiegłych reprezentacja uczniów klas trzecich  naszego gimnazjum wzięła udział w międzyszkolnym konkursie "Wiedzy o Gospodarce" zorganizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Grudziądzu. Reprezentację stanowiła 3-osobowa drużyna w składzie: Dominika Nowacka  (III b), Dominika Zawiślak (III a) i Dawid Matus (III b), zaś opiekunem był nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie – Paweł Górecki. Ostatecznie w rezultacie ciężkich zmagań konkursowych, składających się w zasadzie z trzech etapów (40-minutowego testu, potem przy udziale publiczności rywalizacji najlepszej dziewiątki w turnieju przypominającym teleturniej "Jeden z dziesięciu" i na koniec  rozgrywki finałowej między trójką najlepszych)  oraz  wysokiego poziomu  merytorycznego uczestników  Dominika Nowacka zajęła II miejsce, a Dominika Zawiślak – IV. Warto podkreślić, że po części testowej do dalszego etapu zakwalifikowały się obie uczennice, z czego Dominika Zawiślak miała największą liczbę punktów z testu spośród wszystkich uczestników.

Obie laureatki otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

Był to mile spędzony czas i tu ukłon w stronę organizatora konkursu za sprawna organizację i sympatyczną atmosferę. Wyłania się również wniosek, że "opłaca się" wiedza z zakresu ekonomii.

Laureatka II miejsca
Dominika Nowacka
Wśród 9-tki najlepszych podczas rywalizacji przypominającej teleturniej "Jeden zdziesieciu" Reprezentacjia
A.D. 2011