dokumenty szkoły

© 2010 by WM

"CHOPIN BYŁ WŚRÓD NAS"
(24.09.2010)

W ramach projektu Szafarskie Noce i Dnie finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w naszej szkole 24 września odbyło się spotkanie edukacyjne pod hasłem „Chopin był wśród nas”. W czasie jego trwania młodzież miała okazję poznać osobę Chopina nie tylko jako wielkiego kompozytora, ale również jako zwykłego młodego człowieka pełnego pasji, pomysłów i zainteresowań. Prezentację uzupełniały fragmenty utworów muzycznych, a całości dopełniła projekcja filmu „Szafarnia Chopina”. Gimnazjaliści mieli także możliwość pochwalenia się swoją wiedzą na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina, udzielając odpowiedzi na zadawane przez prowadzących pytanie. Najlepsi z nich zostali nagrodzeni upominkami.