dokumenty szkoły

sport szkolny

z życia szkoły

© 2009 by WM

KONKURS WIEDZY O GOSPODARCE (1.04.2009)

Wielki sukces uczniów klas trzecich Gimnazjum Nr 1 w międzyszkolnym konkursie "Wiedzy o Gospodarce".
     Podobnie jak w roku ubiegłym reprezentacja uczniów klas trzecich naszego gimnazjum w międzyszkolnym konkursie "Wiedzy o Gospodarce" zorganizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Grudziądzu zwyciężyła drużynowo i indywidualnie. W przeciwieństwie do roku ubiegłego nie reprezentowały naszej szkoły dwie drużyny 3-osobowe, lecz jedna (była to decyzja organizatora konkursu) w składzie: Joanna Karwowska (IIIa), Karolina Urbanowska (IIIb) i Mateusz Michalski (IIIa). Pierwsze miejsce zajęła Joanna Karwowska, a trzecie Karolina Urbanowska. Obie laureatki otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Nagrodę rzeczową dla szkoły za zajęcie I miejsca drużynowo odebrał opiekun uczniów - nauczyciel WOS-u Paweł Górecki.
      Konkurs składał się z trzech etapów: 30-minutowego testu, który każdy z uczestników rozwiązywał osobiście; następnie najlepsza dziesiątka (faktycznie ósemka) wyłoniona po pierwszym etapie uczestniczyła przy udziale publiczności w rywalizacji przypominającej teleturniej "Jeden z dziesięciu" oraz finału (też jak w teleturnieju), w którym wyłoniona najlepsza trójka walczyła ze sobą o zwycięstwo.
Do drugiego etapu, owej ósemki, dostali się wszyscy uczniowie naszej szkoły (Mateusz Michalski miał po teście najlepszy wynik). Do ścisłego, trzyosobowego finału zakwalifikowały się obie uczennice i ostatecznie zwycięstwo odniosła Joanna Karwowska. Był to mile spędzony czas i tu ukłon w stronę organizatora konkursu za sprawna organizację i sympatyczną atmosferę. Wyłania się również wniosek, że "opłaca się" wiedza z zakresu ekonomii.