dokumenty szkoły

z życia szkoły

© 2006 by WM

IV Konkurs Wiedzy o Wiśle i Miastach Nadwiślańskich

Martyna Ceglińska z klasy III a zdobyła drugie miejsce w finale IV Konkursu Wiedzy o Wiśle i Miastach Nadwiślańskich.

We wtorek 5 grudnia w zabytkowym refektarzu Urzędu Miejskiego rozegrano finał IV Konkursu Wiedzy o Wiśle i Miastach Nadwiślańskich.
    Ideą konkursu było upowszechnienie wiedzy o królowej polskich rzek - Wiśle.
    W eliminacjach, które odbyły się w szkołach, wzięło udział w sumie 246 osób (z 4 gimnazjów i 8 szkół ponadgimnazjalnych).
Z naszego gimnazjum:
      - Weronika Lazurek,  III a
      - Martyna Ceglińska, III a
      - Marta Zalewska,    III a
    W rozgrywce finałowej udział wzięło 12 gimnazjalistów oraz 24 uczniów szkół średnich.
    Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczniowie musieli wypełnić test składający się z 20 pytań z różnego zakresu tematycznego: z historii, geografii, historii sztuki. Premiowaliśmy głównie wiedzę o regionie. Wśród osób biorących udział w konkursie, były i takie, które uczestniczyły w rywalizacji już po raz trzeci, co świadczy o jego popularności - mówi Michał Czepek z Miejskiego Punktu Informacji Turystycznej w Grudziądzu.
    Pytania finałowe były najtrudniejsze w historii konkursu - mówiła w kuluarach Pani Izabela Gajewska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku, organizator konkursu. - Premiowaliśmy głównie wiedzę o regionie. Po sprawdzeniu testów finałowych okazuje się, że wiedza młodych grudziądzan jest naprawdę imponująca.
Nagrody w konkursie to sprzęt turystyczny Campus, ufundowany przez Zwiazek Miast Nadwiślańskich, współorganizatora konkursu.
    W kategorii szkół gimnazjalnych
najlepszym okazał się Maciej Bielewski z Gimnazjum Nr 2,
drugie miejsce zajęła Martyna Ceglińska z Gimnazjum Nr 1,
a trzecie zdobył Łukasz Ważny z Gimnazjum nr 12.
    8 grudnia 2006 w refektarzu grudziądzkiego ratusza wręczono nagrody laureatom czwartej edycji konkursu wiedzy o Wiśle i Miastach Nadwiślańskich.

Opiekunem naszych finalistek była p. Monika Lewińska - nauczyciel geografii.