dokumenty szkoły

KOŁA ZAINTERESOWAŃ

2008 - 2009

"Złoty Byk" 2009

W Gimnazjum nr 2 w Grudziądzu, 16 kwietnia odbył się konkurs ortograficzny „Złoty Byk”. Uczniowie pisali dyktando do granic możliwości najeżone trudnościami ortograficznymi.
      Uczennica kl. II a Teresa Ciastek zajęła II miejsce, otrzymała dyplom i nagrodę książkową.

Baj Pomorski drugi raz

19.03.2009 r. uczniowie klas I gimnazjum oraz kl. VI SP udały się do teatru "Baj Pomorski", aby obejrzeć przedstawienie "Afrykańska opowieść, czyli Tygrys Pietrek". Jest to przedstawienie muzyczne z gorącym afrykańskim rytmem oraz nowatorskim wykorzystaniem projekcji multimedialnych. Główny bohater to młody tygrys, który wszystkiego się boi. Za brak odwagi zostają mu odebrane tygrysie paski. Pietrek wyrusza w wewnętrzną wędrówkę po krainie swoich lęków, snów i marzeń, by zmierzyć się nawet z własnym cieniem. Niezwykły świat Tygryska ożywa na scenie dzięki aktorom w stylizowanych afrykańskich kostiumach, maskom, lalkom, dużym formatom i atrakcyjnej animacji komputerowej.
     Po spektaklu udaliśmy się na zwiedzanie Torunia i na ciepły posiłek do Mc Donald's.

"Czy to musiało się tak skończyć ?"

Młodzież naszego gimnazjum z inicjatywy Urzędu Miasta, Policji, Centrum Profilaktyki i Poradni psychologiczno-pedagogicznej została zaproszona w dniu 17 grudnia do CK Teatr na spektakl „Czy to musiało się tak skończyć”.
      Spektakl poświęcony był agresji i przemocy, a ściślej mówiąc konsekwencjom tych zjawisk, które okazały się tragiczne.
      Przedstawienie wywarło wielkie wrażenie na uczniach. Niektórzy z nich wychodzili z teatru mając łzy w oczach, inni z twarzami pełnymi zadumy…
      Niewątpliwie spektakl w wykonaniu młodych aktorów działających w kole teatralnym przy CK TEATR zmuszał do głębszej refleksji i przemyśleń.
      Przedstawienie zostało omówione, przeanalizowane i przedyskutowane w klasach na godzinach wychowawczych. Czy zmieni on coś w postępowaniu agresywnych i stosujących przemoc uczniów? Może niektórzy zastanowią się przynajmniej, zanim zrobią coś, co może okazać się tragiczne w skutkach

Baj Pomorski

11 grudnia 2008 roku wybraliśmy się do Torunia, aby obejrzeć sztukę „Opowieść Wigilijną”.
      W Baju Pomorskim wśród kolorowych postaci znaleźliśmy się w świecie teatru.
„Opowieść Wigilijna” wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Postać głównego bohatera E. Scrooge’a pouczyła, co w życiu powinno być najważniejsze.
      Warto obejrzeć tę sztukę, którą przedstawiają aktorzy, a niektóre sceny wykonywane były przez lalki. Doskonała scenografia sprawiła, że poczuliśmy nadchodzące Boże Narodzenie.

Zbigniew Herbert

3 grudnia 2008 r. w bibliotece szkolnej odbył się montaż słowno–muzyczny zatytułowany "Pan od poezji" - poświęcony Zbigniewowi Herbertowi.
      Uroczystość miała na celu przypomnienie zasług poety, które wyróżnił Sejm,
ogłaszając rok 2008 Rokiem Zbigniewa Herberta.
      Impreza została przygotowana przez: bibliotekę szkolną, nauczycieli języka polskiego oraz Agatę Lichnerewicz, Agnieszkę Kędzierską, Karolinę Urbanowską, Jagodę Pretzmann, Beatę Stawicką, Dominikę Szczukowską - uczennice klas III.
      Fragmenty wierszy Herberta, wątki biograficzne, wspomnienia przyjaciół,
uświetniały melodie Marka Grechuty z płyty "Dziesięć ważnych słów".

2007-2008

Konkurs recytatorski

Dnia 11 kwietnia 2008 roku w Zespole Szkół Rolniczych odbył się konkurs recytatorski poświęcony twórczości Ryszarda Milczewskiego Bruno. Przedstawicielem Gimnazjum nr 1 był Jarosław Węgler.
      Jego zmagania z poezją zakończyły się sukcesem. Dzięki pięknej deklamacji wiersza pt. "Jesteś dla mnie taka umarła" zajął pierwsze miejsce.
      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Konkurs literacki

W związku z tegorocznymi obchodami powrotu Grudziądza do macierzy odbył się konkurs literacki pod tytułem „Grudziądz – moje miasto!”.
      Wielu uczniów przygotowało ciekawe prace, niektórzy pokusili się nawet o prezentacje multimedialne. Jury miało „twardy orzech do zgryzienia”. Jednak po dokonaniu wnikliwej oceny i analizy prac postanowiono, że
    I miejsce zajęła uczennica Anna Urtnowska – kl. III a
    II miejsce                    – Natalia Przybył
 kl. III b
    III miejsce                   – Angelika Goerke
  kl. III c

Zwycięzcom gratulujemy!
                                                                                       Grażyna Redmer
                                                                                       Paweł Górecki

Szkolny konkurs ortograficzny

W naszym gimnazjum w I semestrze przeprowadzono między klasowy konkurs ortograficzny.
      W zmaganiach o najlepsze miejsca wzięło udział 13 uczniów.
      Po sprawdzeniu prac okazało się, że „gwiazdami ortografii” są dziewczyny.
I miejsce   Teresa Ciastek      kl. I a
  Marta Czajkowska kl. III b
 Natalia Przybył     kl. III b
      Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie!
                                                                                      Grażyna Redmer
                                                                                      Anna Głodowska