dokumenty szkoły

z życia szkoły

© 2009 by WM

WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY GRUDZIĄDZA 2009

Dnia 5.02.1009 r. odbyły się w wybory do Młodzieżowej Rada Grudziądza - wszystko przebiegało zgodnie z Ordynacją Wyborczą do Rady.
      Młodzieżowa Rada Grudziądza - "Rada" - jest reprezentacją młodzieży - uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, mających swoją siedzibę na terenie miasta Grudziądza. Kadencja rady trwa 2 lata. Podstawą działalności rady jest praca społeczna Radnych.
      RADNY między innymi, będzie uczestniczył w sesjach Rady oraz zebraniach. Będzie przedstawiał wnioski swoich wyborców na sesjach Rady a także informował swoich wyborców o działalności Rady.
      Dlatego też młodzież naszego Gimnazjum stanęła przed trudnym wyborem, ale koniecznym, ponieważ to Radny ma być ich reprezentantem, który ma czuwać nad ich interesami w Radzie.
      Na Radnego kandydowały:
         · JOANNA KARWOWSKA - KLASA III a
         · KAROLINA URBANOWSKA - KLASA III b
      Okręgowa Komisja Wyborcza przygotowała wszystko na szóstkę. Wybory rozpoczęły się o 9.00 a zakończyły o 13.00. Frekwencja była duża, a więc i młodzież potraktowała wybory poważnie. I oto chodziło, bo przecież wybierany był na Radnego przedstawiciel młodzieży. W czasie wyborów odwiedził nasz Okręg Wyborczy Prezydent Miasta – pan Robert Malinowski, który porozmawiał również z kandydatkami na Radną.

Na terenie Grudziądza utworzono 21 okręgów wyborczych, które znajdowały się w poszczególnych szkołach. Jedna ze szkół nie zgłosiła żadnego kandydata na radnego, więc wybory odbyły się ostatecznie w 20 placówkach. 8812 osób było upoważnionych do głosowania, oddano w sumie 5672 ważnych głosów. Najbardziej aktywni byli wyborcy z okręgu wyborczego nr 1, czyli Gimnazjum nr 1, bowiem frekwencja wyniosła tam dokładnie 85,38%.

Karty do głosowania trafiły do Miejskiej Komisji Wyborczej, która zajęła się przeliczaniem głosów z poszczególnych okręgów wyborczych.
      Po przeliczeniu głosów Miejska Komisja Wyborcza stwierdziła, że zwykłą większością głosów z Okręgu Wyborczego nr 1 z siedzibą w naszym Gimnazjum na Radną została wybrana:
                                JOANNA KARWOWSKA - KLASA III a

Gratulujemy!!!

10 lutego podczas spotkania w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego prezydent Robert Malinowski oraz Sławomir Szymański wiceprzewodniczący Rady Miejskiej pogratulowali młodym radnym. – Mam nadzieję, że wasza współpraca z „dorosłą” radą będzie się układała pomyślnie i że będziecie przychodzić do nas z wieloma pomysłami i propozycjami – mówił prezydent Malinowski.

Spotkanie w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego

Młodzieżowa Rada Grudziądza w pełnym składzie

Zdjęcia pochodzą z oficjalnego portalu miasta: http://grudziadz.pl